Vyhledání listu vlastnictvíDalší věcí, kterou můžeme v této aplikaci využít, je vyhledávání listu vlastnictví. K němu se dostaneme kliknutím na položku LV v horním menu a pro vyhledání musíme zadat název nebo kód katastrálního území. Pokud je neznáme, můžeme jej vyhledat pomocí názvu obce, ve které toto katastrální území leží. Pak ještě zadáme číslo listu vlastnictví, které je povinnou položkou a opíšeme kontrolní kód. Nakonec už jen klikneme na tlačítko Vyhledat a zobrazí se nám stránka s informacemi o tomto listu vlastnictví. Najdeme na ní informace jaké nemovitosti k němu patří (můžeme si je hned zobrazit na mapě), dále pak informace o vlastnících, parcelách, stavbách a jednotkách.

Katastrální úřad je ústředním orgánem státní správy. Sconto nábytek nabízí akční zboží, které si můžete prohlédnout v aktuálním Sconto nábytek katalogu. Katastr nemovitostí nahlížení online je web obsahující užitečné informace. Zdravotní matrace za super ceny najdete na e-shopu Kvalitni-matrace.eu.

Vyhledání informací z katastrálního území

Poslední položkou, kterou najdeme v hlavním menu aplikace Nahlížení do katastru nemovitostí jsou informace z katastrálního území. To můžeme zadat buď tak, že napíšeme jeho název, resp. kód a nebo ho vyhledáme přes výběr obce, ve které toto katastrální území leží. Jakmile ho máme vybrané, máme na výběr z celkem čtyř funkcí – srovnávací sestavení, statistické údaje, územní identifikace a zobrazení mapy.cz. Ve srovnávacím sestavení si můžeme do svého počítače stáhnout soubor s informacemi ve formátu pdf. Při kliknutí na statistické údaje se nám otevře nová stránka s podrobnými informacemi o námi vybraném území. Pokud zvolíme územní identifikaci, otevře se nám stránka s odkazem na veřejný dálkový přístup. A u poslední položky, zobrazení mapy, se nám otevře v novém okně katastrální mapa vybraného území. Tu si můžeme různě přibližovat, oddalovat, nebo měnit typy této mapy.

Prodáváme kvalitní, cenově dostupný nábytek a sedací soupravy. Prohlédněte si aktuální akční leták JyskNahlížení do KN je volně přístupné všem uživatelům internetu, nevyžaduje žádnou registraci a je bezplatné.

Jaké jsou technické podmínky pro správné fungování této aplikace?

K tomu, aby nám bezplatná aplikace pro nahlížení do katastru nemovitostí fungovala tak jak má, musíme mít správně nastavený počítač. Jednou z hlavních podmínek pro správný běh aplikace je podpora cookies v našem internetovém prohlížeči. U map je pak třeba také podpora JavaScriptu a protože jednotlivé mapky se otevírají v novém okně, je třeba pro doménu www.cuzk.cz vypnout blokování nových oken. Problémy s používáním aplikace mohou jinak nastat např. když používáme některé Proxy servery apod. Aplikace je každopádně vždy testována na čtyřech nejpoužívanějších prohlížečích (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera a Internet Explorer), takže pokud máme jejich nejnovější verzi, neměli bychom mít s používáním této aplikace žádné problémy. V případě, že si s něčím nevíme rady, můžeme využít také nápovědu – odkazy na ni najdeme na hlavní stránce aplikace na pravé straně pod titulkem O aplikaci.

Katastr nemovitostí České republiky je veřejným souborem údajů o nemovitostech v České republice. Samolepky na zeď a fototapety jsou moderní dekorací do Vašich domovů. Naše společnost zajišťuje jak stěhování soukromých osob, tak i malých a velkých společností. Moderní a kvalitní koberce do všech interiérů. Kvalitní matrace a rošty od českého výrobce.Dálkový přístup ke katastru nemovitostí

Kromě bezplatného přístupu do katastru nemovitostí, který jsme si popsali výše, je také možnost využít Dálkový přístup k údajům katastru nemovitostí v České republice. Ten už je ovšem placený a nejdříve je potřeba se do této služby zaregistrovat. Pro orgány veřejné správy je ale tato služba bezplatná.

Potřebujete nové vstupní dveře pro svůj dům? Kuchyně fotogalerie jsou velice zajímavé. Kuchyně je část bytu, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava.

Jak získat přístup do placené databáze katastru nemovitostí?

Abychom mohli získat přístup do placené on-line databáze nahlížení do katastru nemovitostí, musíme se do této služby nejdříve zaregistrovat a získat tak přístupové kódy. Registrace probíhá tak, že nejdříve si vyplníme žádost o založení zákaznického účtu. Tu je třeba vyplnit na speciálním formuláři, který je k dispozici ke stažení na webových stránkách ČÚZK. Formulářů je zde několik, takže si musíme vybrat ten správný, podle toho o jaký typ služby máme zájem. Po stažení formulář vyplníme a podepíšeme a dva exempláře odešleme na Odbor služeb uživatelům Českého úřadu zeměměřického a katastrálního a to buď klasicky poštou a nebo do datové schránky. Pak počkáme na to, až nám potvrzená žádost, která bude doplněna jednacím číslem a číslem našeho nového zákaznického účtu, přijde zpět poštou. Kromě ní obdržíme také uživatelské jméno a heslo, které nám umožní vstup do systému on-line nahlížení do katastru nemovitostí. Zatímco uživatelské jméno nelze změnit a zůstane nám stále stejné, heslo je určeno pouze k prvnímu přihlášení do služby a pak si ho musíme změnit a zvolit si svoje vlastní.

Koupelnový nábytek jistě patří do každé moderní koupelny. Reality.cz je největší český realitní portál.

Další webové stránky

Další internetovou stránkou, kterou můžeme využít, pokud se chceme podívat do katastru nemovitostí a zobrazit si katastrální mapy, je www.ikatastr.cz. Stránka je velmi přehledná a obsahuje hned několik typů katastrálních map. V menu, které je na pravé straně si pak můžeme vybrat jaké informace se nám v mapě mají zobrazit (čísla budov, čísla parcel, kontaminovaná místa, chráněné zóny atd.). Vyhledávání v mapách je velmi rychlé a se stránkou se skvěle pracuje. Kromě podrobných map na stránce najdeme také odkazy na aplikace pro nahlížení do katastru nemovitostí na mobilních telefonech.

Nahlížení do katastru nemovitostí na smartphonech

Přistupovat k informacím z katastru nemovitostí České republiky můžeme nejen z počítačů a notebooků, ale také z chytrých mobilních telefonů. K tomuto účelu si můžeme stáhnout speciální aplikaci, která je v současné době k dispozici pro mobily s Androidem, s Windowsh Phone a s iOs. U mobilních telefonů s operačním systémem Android se tato aplikace jmenuje iKatastr a můžeme si ji zdarma stáhnout v obchodě Google Play. Kromě katastrálních map aplikace obsahuje také letecké snímky, chráněné zóny, kontaminovaná území, záplavové oblasti atd. Součástí aplikace jsou také informace z katastru nemovitostí mezi které patří čísla parcel a čísla popisná. Pokud máme mobilní telefon s operačním systémem iOs, tedy iPhone, můžeme si do něj stáhnout aplikaci s názvem iKatastr 2. Součástí této aplikace jsou katastrální mapy.cz od ČÚZK, které jsou navíc v několika variantách, mezi kterými lze snadno a rychle přepínat. Kromě map aplikace obsahuje také výpisy z katastru nemovitostí. Novinkou jsou pak podklady od Googlu pro základní a letecké mapy. Aplikace iKatastr2 je bezplatná a stáhnout si ji můžeme v obchodě iTunes. Na závěr si ještě představíme aplikace pro nahlížení do katastru nemovitostí pro mobily s Windows Phone. První aplikace se jmenuje Katastr a na rozdíl od předchozích dvou je placená – stojí 72,99 Kč. Aplikace byla vytvořena ve spolupráci s internetovými stránkami ikatastr.cz a umožňuje zobrazování map a nahlížení do katastru nemovitostí. Levnější alternativou pro Windows Phone je pak aplikace s názvem Akatastr. Ta stojí 31,49 Kč a ve své plné verzi je v ní možné zobrazit náhledy jednotlivých parcel, zobrazování informací z katastru nemovitostí atd.

Czech POINT a výpisy z katastru nemovitostí

Výpis z katastru nemovitostí je jedna ze služeb, které poskytují pobočky Czech POINTU. O výpis zde může žadatel požádat buď podle seznamu nemovitostí, podle seznamu jednotek a nebo na základě listu vlastnictví. V případě žádosti na základě listu vlastnictví je třeba znát příslušné katastrální území a číslo listu vlastnictví, u žádosti na základě seznamu nemovitostí je třeba kromě katastrálního území vědět i číslo popisné, resp. parcelní číslo. Co se týká ceny výpisu z Czech POINTU, tak ta je stanovená na max. 100 Kč za první stranu výpisu a 50 Kč za každou další stranu. Oficiální internetové stránky Czech POINTU najdeme na adrese http://www.czechpoint.cz a můžeme si na nich najít mimo jiné i nejbližší kontaktní místo, kde nám výpis z katastru nemovitostí udělají. V současné době už na našem území funguje více než 7 000 poboček Czech POINT, které za dobu své existence vydaly více než 9 milionů výstupů.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!